TERMÍNY DOPROVÁZENÝCH POUTÍ 2019 LIDÍ ZDRAVÝCH A HANDICAPOVANÝCH

 

       

      

           14. 3. 2020

    Společná pouť nového začátku 
               Kutná Hora 

        


Místo setkání:
  denní centrum CŽBB - Kostka bez bariér, Kvapilova 140/2m Kutná Hora

Čas: 10h

S sebou: pohodlné oblečení a boty dle počasí na celodenní pobyt venku, jídlo, termosku s teplým nápojem, rukavice, čepici, pláštěnku nebo deštník

ZAJIŠŤUJEME SPOLUJÍZDU - informujte, prosím, zda místo v autě poptáváte nebo nabízíte. Díky podpoře NF pro Pelhřimovsko řidičům cestu proplatíme.

Na akci přihlašte své místo do 12. 3. 2020 na kontaktech: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 736 442 694. Děkujeme.

Pouť nového začátku nás zavede do Kutné Hory - města zapsaného na seznam kulturního dědictví UNESCO. Kutná Hora je město s bohatou historií, které bylo ve středověku označováno za stříbrnou pokladnici českého království. Byla jedním z nejvýznamnější královských měst a my v našem putování nahlédneme jak na její historické bohatství tak na bohatství přírodních krás.

Co je společná doprovázená pouť:

Společné doprovázené poutě mají za cíl společně strávený čas, jeden den lidí z různých oblastí sociálního spektra, kteří by se v běžném životě pravděpodobně nepotkali. Společný čas tráví tak lidé aktivní a produktivní, lidé úspěšní a ambiciózní, lidé s viditelným zdravotním handicapem a lidé s handicapem dobře schovaným uvnitř sebe. Setkávají se lidé, kteří překonali těžké životní období s lidmi, kteří se v takovém období právě nacházejí.

 

Díky přirozenému pohybu přírodou odpadá ostych a obavy "co bych měl udělat, jak to říci..." apod. Vytváří se tak prostor pro inspiraci, navázání nových vztahů, nové životní perspektivy i rozvoj altruismu.

Doprovázená pouť s sebou nese znamení naší cesty životem. Je úkolem průvodce tato znamení vnímat, zvědomovat je. 
Doprovázené poutě využívali lidé od nepaměti jako místo setkání s druhými, se sebou, jako prostor pro poznání či pro spojení s energiemi Vesmíru, božstev apod. V současnosti je doprovázená pouť jednou z metod sebepoznání a pohybuje se mezi koučinkem, intuitivním rozhovorem a vlastní introspekcí. Skupinová pouť pracuje s příběhy, s celkovým propojováním a poznáváním spojitostí mezi jednotlivými účastníky. Nabízí se nám tak skvělá možnost vidět své situace z jiného úhlu pohledu.

Pouť je zrcadlem života – volíme cesty, rozhodujeme se, jednáme jistým způsobem.  Pouť nese svůj záměr, to ji odlišuje od běžné turistiky. Záměr obvykle objevíme v úvodním seznamovacím kruhu.

Společná pouť tak nabízí přirozenou formou
:

 • zastavení v životě
 • vzájemnou inspiraci
 • společný čas v přírodě
 • přirozený pohyb
 • poznání, jak účinně druhému pomoci
 • naplnění potřeby altruismu


Cena:
 každý dle své spokojenosti a možnosti na konci poutě

Strava: nápoje a svačinu si zajišťuje každý účastník sám. Obvykle většina účastníků zakončí pouť ještě společným dobrým jídlem v restauraci.

Reference účastníků proběhlých poutí přečtěte ZDE.

Více o poutích:  http://www.kruhcentrum.cz/doprovazene-poute, www.doprovazenepoute.cz
 

Kdo jsou průvodci pouti?

Bc. Ivana Kmochová - průvodce relaxačními a meditačními technikami, doprovázenými poutěmi a psychohygienou, vede spolek Kruhcentrum, z.s.

Petr Jirousek - doprovázené poutě s klidnou hlavou, otevřeným srdcem a tělem v pohybu. Od mluvení k naslouchání, od bohužel k Bohu díky.

 www.ivanakmochova.cz


 Jak konkrétně pouť probíhá?

 

 • Sejdeme se na určeném místě.
 • Průvodci seznámí s tématem pouti a dalšími důležitými body.
 • Pomocí inspiračních kartiček se navzájem lehce seznámíme.
 • Vydáme se na vlastní pouť.
 • Vždy nás čeká nenáročná a krátká trasa, aby byla zvládnutelná pro každého. Na trase probíhá mnoho zastavení, kdy se dozvíte  něco o přírodě, něco o konkrétním místě nebo budete mít příležitost vyzkoušet si nějakou techniku z oblasti koučinku, meditace či sebepoznání. Po celou dobu se přirozeně setkáváte a povídáte s ostatními lidmi, jdete společně nebo o samotě. Můžete se plně zapojit do celého dění nebo být opodál a pozorovat. Vše je v pořádku a většinou si každý projde pozicí aktivního účastníka i pozorovatele zpovzdálí.
 • Po zvládnutí cíle pouti průvodci shrnou důležité momenty a poznání, která pouť přinesla. Každý z účastníků má příležitost vyjádřit své vlastní poznání a postřehy, pokud chce hovořit.
 • Závěrečným povídáním oficiální pouť končí. Většinou pak vždy ještě zajdeme společně do restaurace na dobré jídlo.

 

Akce je podpořena       

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 PODROBNOSTI JSOU UPŘESNĚNY VŽDY PŘED KAŽDOU POUTÍ 

 

 

 

O nás

Kruhcentrum, z. s
IČ: 02072491
Mírová 1247, 396 01  Humpolec 
Tel:   736 442 694, 776 780 801
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
BANKOVNÍ SPOJENÍ
Fio banka,a.s., číslo účtu: 2501138648/2010
Facebook logo

Newsletter